ID Nama Bidang Disiplin Tempat Lahir Daerah Asal Gambar
1 Abdullah Abbas Nasution Sosio Budaya Agama Langgar Kota Setar abdullah-abbas.png
2 Abdullah Masri Sosio Budaya Agama Kampong Tanjung Inggeris, Langgar Kota Setar abdullah-masri.jpg
3 Ahmad Ariffin- Affrini Adham Sosio Budaya Sastera Kampong Seberang Nyonya, Alor Setar Kota Setar ahmad-ariffin-affrini.png
4 Azizi Abdullah Sosio Budaya Sastera Kampung Bukit Meryam, Kota Kuala Muda, Kedah Kuala Muda aziziabdullah.jpg
5 Azmi Khalid Ikhtisas Undang-undang Sungai Petani Kuala Muda azmi-khalid.png
6 Dato Abdul Rahman Ahmad- A. Rahmad Sosio Budaya Sastera Kampung Banggol Besi, Pendang Pendang dato-abdul-rahman-ahmad-a-rahmad.jpg
7 Dato Adnan Abu Hassan Sosio Budaya Muzik Jalan Pegawai, Alor Setar Kota Setar dato-adnan-abu-hassanadnan.jpg
8 Dato Dr Adi bin Haji Taha Sosio Budaya Arkeologi Kampung Hutan Palas, Kodiang, Jitra Jitra draditaha.jpg
9 Dato Dr Mahadzir Mohd Khir Sosio Budaya Sejarah Yan Yan dato-dr-mahadzir-mohd-khir.png
10 Dato Dr Omar Din Ikhtisas Perubatan- Radiologi Alor Setar Kota Setar dato-dr-omar-din.png
11 Dato Dr Wan Azmi Ariffin Sosio Budaya Ekonomi Politik Kampong Sadu, Sik Sik dato-dr-wan-azmi-ariffin.png
12 Dato Haji Abdul Rahman Abdullah Sosio Budaya Agama Alor Ibus, Alor Setar Kota Setar dato-haji-abdul-rahman-abdullah.jpg
13 Dato Syeikh Abdul Halim Othman Sosio Budaya Agama Tanjung Pauh, Jitra Kubang Pasu dato-syeikh-abdul-halim-othman.png
14 Dato Syeikh Abdul Hamid Md Tahir Sosio Budaya Agama Kampong Tanjung, Kupang Baling dato-syeikh-abdul-hamid-md-tahir.jpg
15 Dato Zakaria Ahmad Wan Besar Sosio Budaya Agama Kampong Jerai, Mukim Kupang Yan dato-zakaria-ahmad-wan-besar.jpg
16 Dato’ Dr Abdul Aziz Hanafi Sosio Budaya Agama Kodiang, Kubang Pasu Kubang Pasu dato-dr-abdul-aziz-hanafi2.png
17 Dato’ Ibrahim Hussain Sosio Budaya Seni Sungai Limau, Yan, Kedah Yan ibrahim-hussein.jpg
18 Datuk Abdullah Hussain Sosio Budaya Sastera Sungai Limau Dalam, Yan Yan abdullah-hussain3.jpg
19 Datuk Dr Abu Bakar Ibrahim Ikhtisas Perubatan Sungai Petani Kuala Muda datuk-dr-abu-bakar-ibrahim.jpg
20 Dr Mohd Fadzil bin Haji Yahya Sains Parasitologi dan Entomologi Negeri Kedah fadzilyahya.jpg
21 Dr Mustapha Osman Ikhtisas Perubatan Kedah Kota Setar dr-mustapha-osman.png
22 Hj Abdul Ghani bin Hj Awang Sosio Budaya Agama Kubang Siam, Alor Janggus hjabdulghani.jpg
23 Hussain Ismail Che Dol Sosio Budaya Agama Kampong Gajah Mati, Pendang Pendang hussain-ismail-che-dol.jpg
24 Hussain Nasir Sosio Budaya Agama Titi Gajah, Alor Setar Kota Setar hussain-nasir.jpg
25 Ibrahim Abu Bakar Sosio Budaya Seni Lukis Alor Setar Kota Setar ibrahim-abu-bakar.jpg
26 Ismail Zain Sosio Budaya Seni Lukis Kodiang, Kubang Pasu Kubang Pasu ismail-zain.png
27 Jamaludin Darus- Jamaludin D Sosio Budaya Sastera Kampong Keladi, Kulim Kulim jamaludin-darus.jpg
28 Muhamad Said Muhamad Taib Sosio Budaya Agama Anak Bukit Kota Setar muhamad-said-muhamad-taib.png
29 Muhamad Salleh Hashim Sosio Budaya Agama Kampong Pulau Pisang, Tunjang, Jitra Kubang Pasu muhamad-salleh-hashim.png
30 Niamat Yusuf Sosio Budaya Agama Kepala Batas, Seberang Perai Pokok Sena, Kedah niamat-yusuf.png
31 Omar Zuhdi Salleh Sosio Budaya Agama Pulau Tukang Dollah, Pengkalan Chepa,Kelantan Baling omar-zuhdi-salleh.jpg
32 Professor Dr Ahyauddin Ali Sains Biologi Akuatik Negeri Kedah
33 Salleh Musa Sosio Budaya Agama Pekan Sik Sik salleh-musa.jpg
34 Syeikh Ismail Haji Mohamad Salleh Sosio Budaya Agama Kubang Pasu Kubang Pasu syeikh-ismail-haji-mohamad-salleh.png
35 Tan Sri Azizan Abdul Razak Sosio Budaya Undang-undang Syariah Yan Yan tan-sri-azizan-abdul-razak.jpg
36 Tan Sri Dr Haji Abdul Hamid bin Haji Othman Sosio Budaya Agama Kampung Kemelong, Mukim Sik, Kedah Sik tansriabdulhamid.jpg
37 Tan Sri Dr Johari bin Daud Ikhtisas Perubatan Veterinar Negeri Kedah tansrijoharidaud.jpg
38 Tan Sri Dr Salma binti Ismail Ikhtisas Perubatan Kancut, Alor Setar, Kedah Alor Setar tansrisalmaismail.jpg
39 Tan Sri Profesor Emeritus Dato’ Pendita Dr Ismail Hussein Sosio Budaya Kebudayaan Sungai Limau Dalam, Yan, Kedah Yan tansripenditaismailhussein.jpg
40 Tan Sri Senu Abdul Rahman Sosio Budaya Sains Politik Jitra Kubang Pasu tan-sri-senu-abdul-rahman.png
41 Tan Sri Syeikh Abdul Majid bin Mohd Noor Sosio Budaya Agama Kampung Seberang Pantai Johor, Alor Setar Kota Setar tan-sri-syeikh-abdul-majid.png
42 Tun Mohamad Zahir bin Ismail Pengurusan Undang-Undang Alor Setar, Kedah Alor Setar tunmohamadzahirismail.jpg
43 Tunku Abdul Rahman Putra Al Haj Sosio Budaya Undang-undang Alor Setar Kota Setar tunku-abdul-rahman-putra-al-haj.png
44 Wan Ibrahim Wan Abdul Kadir Sosio Budaya Agama Bendang Daya, Patani Pendang wan-ibrahim-wan-abdul-kadir.png
45 Wan Sulaiman Wan Sidek Sosio Budaya Agama Kampung Pulau Tengah, Mukim Padang Kerbau Kota Setar wansulaiman.png
46 Yaakob bin Ahmad Sosio Budaya Agama Kampong Surau, Pedu, Kuala Nerang Padang Terap yaakob-ahmad.png
47 Yahya Husin - Jihaty Abadi Sosio Budaya Sastera Kampung Titi Baru, Kepala Batas, Alor Setar Kota Setar jihaty-abadi.png
48 Yahya Junid Sosio Budaya Agama Kampong Selengkoh Yan yahya-junid.jpg
49 Zainon Ahmad Sosio Budaya Kewartawanan Semeling, Bedong Kuala Muda zainon-ahmad.png
50 Zubir Ali Sosio Budaya Seni Muzik Alor Setar Kota Setar zubir-ali.jpg

Logo Rasmi

logo

Info Pusat

Darulaman Berbudaya Ilmu

Pusat Ilmuan Darulaman merupakan badan bukan kerajaan yang ditubuhkan dibawah Akta Syarikat bukan untuk keuntungan tetapi berhasrat meraikan budaya ilmu di kalangan penduduk Negeri Kedah Darul Aman.

Hubungi Kami

PUSAT ILMUAN DARULAMAN

Batu 21  ¾, Jalan Naka,
Padang Kerasak,
06300 Kuala Nerang
Kedah Darul Aman

Tel: 019-9505579

Email: pengarah@ilmuandarulaman .com.my

Facebook: Ilmuan Darulaman